Upozorňujeme na podvodné emaily


DHL Parcel Slovensko vyzýva k obozretnosti pri otváraní príloh z e-mailových adries, ktoré vyzerajú ako e-maily z oficiálnych stránok spoločnosti.

Upozorňujeme na podvodné emaily

Kybernetickí útočníci stále skúšajú získavať citlivé údaje používateľov internetu, a to cez podvodné emaily. Ak dostanete e-mail, v ktorom sa tvrdí, že spoločnosť DHL vám chce doručiť zásielku, a  požaduje, aby ste pre umožnenie jej doručenia otvorili prílohu e-mailu, tento e-mail je podvodný, zásielka neexistuje a príloha môže byť počítačový vírus. Po otvorení prílohy sa na váš pevný disk uvoľní škodlivý počítačový program, ktorý z vášho počítača skopíruje citlivé údaje. A to vrátane e-mailových účtov, čísel kreditných kariet, prístupov atď. Preto vás vyzývame: Prílohu neotvárajte! Tento e-mail ani jeho príloha nepochádzajú od spoločnosti DHL.

Treba byť obozretný najmä v nasledujúcich prípadoch:

  • Dostali ste e-mail s informáciou, že vám doručujeme zásielku, ale číslo zásielky nie je uvedené. Pritom nie ste si vedomý, že vám doručujeme zásielku.
  • Dostali ste e-mail s informáciou, že vám doručujeme zásielku, číslo zásielky je uvedené, ale neobsahuje 10 a viac miestnu kombináciu čísel. Pritom nie ste si vedomý, že vám doručujeme zásielku.
  • Dostali ste e-mail obsahujúci prílohu a nie ste si vedomý toho, že obchodujete s DHL
  • Dostali si e-mail, ktorý vás žiada o otvorenie prílohy pre sledovanie vašej zásielky.

Najčastejšie emailové adresy používané spoločnosťou DHL Parcel Slovensko sú noreply@dhl.com, infoSK@dhl.com, marketingSK@dhl.com alebo emailové adresy končiace na @dhl.com.

Vzor podvodného emailu, ktorého prílohu určite neotvárajte:

Publikované dňa 20.2.2019