Balíková preprava
pre vašu firmu

Vysoká kvalita doručenia s takmer 100 % úspešnosťou, platby kartou priamo u kuriéra, e-mailové a SMS notifikácie a stále sa rozrastajúca sieť ServicePointov (ParcelShopov). Aj to sú súčasti nášho prepracovaného servisu, ktorý spraví každé online nakupovanie pohodlnejším ako kedykoľvek predtým.

 

Parcelshop

Ako DHL Parcel funguje?

Preprava balíkov do 31,5 kg

Prepravujeme balíky do 31,5 kg v rámci Slovenska ako aj do európskych krajín. Pri vyššom počte zásielok poskytujeme výrazné zľavy prepravného z aktuálneho cenníka pre vnútroštátnu a medzinárodnú prepravu. Staňte sa našim zmluvným zákazníkom a získajte výhodnejšie podmienky prepravy.

Stiahnite si štandardný cenník našich služieb platný od 1.2.2019 tu.

Dokumenty späť

Ak si odosielateľ potrebuje nechať príjemcom potvrdiť a poslať späť dokumenty, ktoré sa vzťahujú k zásielke, môže prepravu balíka skombinovať s produktom Dokumenty späť.

Platba kartou

Inkaso dobierky od príjemcu je možné zaplatiť v hotovosti, ale aj pomocou platobnej karty.

Vyzdvihnutie v Servicepointe (parcelshope)

 Možnosť voľby doručenia zásielky do siete DHL ServicePoint (ParcelShop) umožní príjemcovi prevziať si zásielku na mieste, ktoré mu bude najviac vyhovovať.

Možnosť zmeny doručenia

Doručovacie dispozície (adresu, dátum doručenia či osobu príjemcu) môžete kedykoľvek počas prepravy zmeniť.

Doručenie nasledujúci deň

Zásielka môže doraziť k svojmu príjemcovi už nasledujúci pracovný deň s možnosťou voľby časových okien vo vybraných lokalitách.

Spôsob doručenia

doručovanie balíkov

Čo môžete očakávať?

SLEDOVANIE ZÁSIELKY

Vďaka nášmu systému Tracking and Tracing budete mať vždy prehľad o tom, kde sa vaša zásielka nachádza.

Aktívna komunikácia

Komunikácia s príjemcom zahŕňa e-mailovú aj SMS notifikáciu. Samozrejmosťou je kontaktovanie príjemcov vodičom s informáciou o čase doručenia v rozmedzí dvoch hodín.

Poistenie a pripoistenie

Okrem poistenia balíkových zásielok do 2500 EUR, ktoré je v cene prepravy, si môžete za nízky poplatok pripoistiť aj zásielky s vyššou hodnotou.

Často kladené otázky

Aká je doba doručenia balíka?

Balíky v rámci Slovenskej republiky doručujeme obvykle nasledujúci pracovný deň s možnosťou voľby časových okien vo vybraných lokalitách.

Akými spôsobmi je možné zaplatiť za zásielku?

Za zásielku je možné zaplatiť v hotovosti, ako aj pomocou platobnej karty. Pri úhrade dobierkovej zásielky platobnou kartou je účtovaný poplatok vo výške 1,4 % z celkovej hodnoty dobierky. Táto služba nie je pre príjemcov spoplatnená. Spoplatnená je pre zazmluvneného zákazníka DHL (obchod), ktorý platbu kartou podporuje a u ktorého si príjemca tovar objednal. Platiť je možné všetkými bežnými platobnými kartami.V ServicePointe (PacelShope)je možné platiť len hotovosťou.

Môže sa zásielka skladať z viacerých balíkov?

Ak chcete odoslať viacero balíkov naraz, pobaľte ich do jednej veľkej škatule. Jednotlivé balíky k sebe nezväzujte, nepáskujte ani nelepte. Takto zabalené balíky neumožňujú manipuláciu a hrozí roztrhnutie. Samozrejme, balíky môžete poslať aj jednotlivo. Ale treba dbať na to, aby každý z balíkov bol označený etiketov/ prepravným štítkom. V prípade straty jedného z takto zabalených balíkov prepravca za stratu nenesie zodpovednosť.

V prípade, že chce zákazník ServicePointu (ParcelShopu) skontrolovať obsah zásielky, je mu to umožnené?

Zákazník v ServicePointe (ParcelShope) môže skontrolovať obsah zásielky, ale až po podpise prevzatia zásielky a v prípade dobierky až po jej zaplatení. Ak je po otvorení zásielky jej obsah poškodený, ServicePoint – partner figuruje ako svedok a reklamáciu rieši DHL Parcel.

Aký maximálny rozmer a hmotnosť môže mať zásielka? Aký je postup, ak zásielka nespĺňa tieto parametre?

DHL Parcel Slovensko zabezpečuje vnútroštátnu balíkovú prepravu a prepravu do Európy s maximálnou hmotnosťou balíka do 31,5 kg. Balíky posielané zmluvnými zákazníkmi DHL Parcel musia spĺňať rozmerové kritéria, ktoré sú: najdlhšia strana balíka musí byť do 1,2 m a súčet obvodu a dĺžky zásielky musí byť maximálne 3, 6 m. Výnimku tvoria krajiny Francúzsko, Taliansko, Veľká Británia a Grécko, kde súčet obvodu a dĺžky zásielky môže byť maximálne 3m. Pre balíky posielané nezmluvnými zákazníkmi platí, že maximálny rozmer balíka môže byť do 1m x 0,5m x 0,5m a súčet obvodu a dĺžky zásielky môže byť maximálne 3m.

Ako ponúknuť službu doručenia do ServicePointu (ParcelShopu) vo vlastnom e-shope?

Stačí, ak ponuku siete výdajných miest DHL ServicePoint (ParcelShop) integrujete do vášho e-shopu, kde si príjemca pohodlne zvolí požadované miesto vyzdvihnutia zásielky. Viac informácií o integrácii služby získate na našej e-mailovej adrese infoSK@dhl.com.

Ako sa počíta palivový príplatok?

Palivový príplatok sa týka plošne všetkých prepravovaných zásielok nezávisle od typu produktu a je účtovaný automaticky k dopravnému.

Pre stanovenie výšky palivového príplatku sa určuje cena dieslového paliva na základe ceny za 1000 litrov paliva vrátane cla a daní pre zoskupenie krajín EA - 19, a ktorú zverejňuje Európska komisia pre energetiku a dopravu v buletine Oil Bulletin.

Používa sa systém s dvojmesačné oneskorením. Napríklad palivový príplatok pre mesiac september je stanovený na základe údajov zverejnených posledný týždeň v júli. Vyplýva to z termínov zverejnenie údajov o okamžitých cenách. Zistiť viac

Môžem poslať zásielku aj vtedy, ak nie som vaším klientom, resp. jednorázovo?

Áno, naše služby pri preprave zásielok môžete využiť aj vtedy, ak nemáte s nami uzatvorenú zmluvu, a to prostredníctvom doplnkovej služby Balík pre teba. Preprava zásielok pre zákazníkov bez zmluvy s DHL Parcel sa riadi aktuálnym cenníkom našich služieb, ktorý nájdete tu. Zásielky v rámci služby Balík pre teba nie je možné posielať na dobierku.

Ako funguje služba Tracking and Tracing?

Služba Tracking a Tracing je dostupná na www.dhlparcel.sk, umožňuje sledovanie pohybu zásielok. Pre sledovanie zásielky je potrebné poznať číslo vašej zásielky, ktoré môžete vyplniť aj v hlavičke tejto webstránky www.balikovapreprava.sk.

Aké zásielky môže ServicePoint (ParcelShop) preberať?

Vo vašom obchode je možné preberať iba tie zásielky, ktorých najdlhšia strana neprekračuje 1 m, súčet obvodu zásielky a jej dĺžky nie je väčší ako 3 m, hmotnosť zásielky vrátane obalu neprekračuje 31,5 kg a hodnota jednej zásielky nie je vyššia ako 2500 eur bez DPH.Kalkulačka cien DHL Parcel

Máte záujem o cenovú ponuku? Napíšte nám!

OZVEME SA VÁM DO 48 HODÍN.